Informujemy o rozpoczęciu naboru na szkolenie dla pracowników Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki w zakresie „PLC271 – Programowanie sterowników PLC CoDeSys poziom1”.

Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom aktualnej wiedzy w zakresie systemów sterowania typu embedded oraz PC w zastosowaniach przemysłowych.

Zakres szkolenia obejmuje:

• przegląd normy IEC 61131-3 dotyczącej języków programowania sterowników programowalnych,
  • elementy wspólne języków (jednostki organizacyjne oprogramowania, typy danych i zmiennych, atrybuty, identyfikatory),
  • porównanie własności języków graficznych i tekstowych,
  • praktyczne przykłady programów pisanych w językach tekstowych (IL i ST) i graficznych (LD i FBD),
  • podstawy sekwencyjnych schematów funkcjonalnych SFC,
  • biblioteki standardowe,
  • praktyczna realizacja układów sterowania fizycznymi modelami obiektów.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o złożenie wymaganych dokumentów osobiście do Biura Projektu WTEiI (pok. 142) do dnia 29.06.2022 r.

Wymagane dokumenty można pobrać w zakładce „Dokumenty do pobrania”.